Ar nebijote dievo rykštės? O gal geriau apsidrausti?

Manote, jog esate sėkmės kūdikiai? Ar Google paieškoje naudojate funkciją „I‘m Feeling Lucky“? Nuolat laimite loterijose? Jeigu ir esate vienas iš daugybės, galinčių atsakyti taip, tada žinokite, kad sėkmė – negarantuota. Na, o garantijų nebuvimas nėra geras dalykas. Tad tiems, kurie supranta, kad gyvenime viskas ne rožėmis klota – naudinga turėti atsargą. Reikia būti pasiruošus ir nebijoti, kad viena bėda sugriaus finansinį stabilumą.

Apie ką eina kalba

Turbūt retai susimąstote, kad kas trečias Lietuvos žmogus suserga onkologine liga, o beveik 850 tautiečių kasdien gulasi į ligoninę dėl traumų ar skubiai reikalingos medicininės pagalbos. Apie tai nesinori galvoti, tačiau… Nuo ligų ir traumų nesame apsaugotas nė vienas, tad finansinė apsauga šiuo atveju yra svarbus, protingas ir galbūt net būtinas pasirinkimas.

Nelaimingų atsitikimų kasdien įvyksta daugybė. Blogai, kad dėl jų žmonės jaučia ne tik moralines ir fizines pasekmes, o jos kerta ir per asmens ar šeimos finansus. Dėl ilgalaikių traumų ar darbingumo sumažėjimo žmonės neretai netenka ir pagrindinio pajamų šaltinio – darbo. Na, o tada griūva viskas. Ši problema – išsprendžiama. Dauguma žmonių tiesiog ignoruoja paprastą ir esminį saugiklį.

Turbūt retai susimąstote, kad kas trečias Lietuvos žmogus suserga onkologine liga, o beveik 850 tautiečių kasdien gulasi į ligoninę dėl traumų ar skubiai reikalingos medicininės pagalbos.

Finansine krize seimoje

Saugiklis draudimo pavidalu

Kodėl gi neskyrus tam tikros dalies savo pajamų apsaugai? Keliolika ar keliasdešimt eurų galėtų būti skiriami apsaugai nuo baisios ir nepageidautinos nelaimės. Neretu atveju pinigai yra ir įdarbinami, o jūs apsisaugote nuo negandų. Iškilus bėdai galėsite lengviau suvaldyti situaciją ar padengti išaugusias medicinines išlaidas, rinktis pilnavertį ir kokybišką gydymą arba turėti didesnę atramą ieškant naujo darbo, nepulti į paniką ir nepriimti skubotų sprendimų.

Jeigu jūs esate šeimos galva, turite išlaikytinių arba negalite leisti sau prarasti pajamų (neturite stabilių pasyvių pajamų šaltinių), kone privalote draustis.

Finansinė apsauga gali būti įvairialypė. Ji saugo nuo onkologinių bei sunkių ligų, nuo traumų ar nuo nedarbingumo. Valstybė taip pat siūlo lengvatą, kuria kiekvienų mokestinių metų gale leidžia susigrąžinti nemažą dalį įmokų (iki 300 eur), mokėtų už draudimą. Tokiu būdu,  derinant lengvatas bei investicinę grąžą, su profesionaliu konsultantu bei specialistu parinkta apsauga bus kone nemokama arba gali net duoti finansinę naudą (uždirbti).

Niekas neišmetama į balą

Daug kas tiki, jog draustis nereikia, nes tai yra pinigų metimas į balą. Tų žmonių nuomone traumos yra retos, rimtai susižaloti jiems neteks, o pajamų praradimas negąsdina, nes pasaulėžiūra tokia, kad „po manęs nors ir tvanas, o man pačiam(-ai) bėdų nenutiks“. Norėtųsi galvoti ir linkėti, kad sveikata ir laimė bus amžina, tačiau gyvenimas kartais būna negailestingas.

Socialiai ir prieš save atsakingas žmogus nepaliks visko likimo valiai. Jeigu jūs esate šeimos galva, turite išlaikytinių arba negalite leisti sau prarasti pajamų (neturite stabilių pasyvių pajamų šaltinių), kone privalote draustis. Tokių žmonių, kuriems nepakanka finansinių rezervų arba trūksta pasyvių pajamų, Lietuvoje yra ~90 procentų. Tačiau apsaugojusių save ir savo artimus nuo galimos nelaimės – gerokai mažiau.

Kai kurie žmonės paprasčiausiai nėra susipažinę su galimomis lengvatomis bei visapusiška apsidraudimo nauda. Juk mokėdami mokesčius didelę dalį sumokame, kaip sveikatos draudimo (VSD ir PSD) įmokas, kurios leidžia lankytis pas gydytojus, tikėtis pagalbos nelaimės atvejais. Taip pat ir kiti mokesčiai skiriami policijos, ugniagesių, avarinių tarnybų išlaikymui. Juk nenorėtumėte gyventi valstybėje, kurioje nėra apsaugų nuo nelaimių? Tad kodėl nepasirūpinti ir savimi?

Beje, nebūtina draustis nuo visko. Galima rinktis. Saugotis nuo traumų ir nelaimingų atsitikimų arba nuo nedarbingumo bei sunkių ligų ir t.t..

Statistika nėra jūsų pusėje

Skaičiai kalba patys už save. Gerokai didesnė pusė Lietuvos žmonių nėra finansiškai pasiruošę galimai nelaimei. Kad būtumėte pasiruošę turite:

  • Turėti sukaupę bent 6mėn. savo dabartinių pajamų (į rankas) atsargą
  • Būti sukaupę pakankamai resursų padengti esamus finansinius įsipareigojimus, jei staiga netektumėte darbo arba taptumėte nedarbingi
  • Turėti pakankamai pinigų padengti medicininėms išlaidoms
  • Valdyti stabilų pasyvių pajamų šaltinį, kuris atneša bent 55-65 proc. jūsų aktyvių kas mėnesį gaunamų pajamų

Jeigu šie punktai neatspindi jūsų esamos padėties, nelaimės atveju jums gali būti labai sudėtinga spręsti iškilusias bėdas.

Apie 30 procentų šalies gyventojų susirgs onkologine liga, 4 procentai dėl traumų neteks dalies arba viso darbingumo. Blogiausia tai, kad visų šių žmonių turimi finansiniai įsipareigojimai nebebus padengiami ir savęs neapsaugojęs asmuo gali netekti kone viso savo turto. Ar norite žaisti skaičiais, ar geriau apsisaugoti ir nesukti sau galvos? Atsakymas, turbūt, kaip ir aiškus…

Amžius – ne rodiklis

Nors vyresni žmonės ir turi didesnę tikimybę susirgti įvairiomis ligomis, apsauga naudinga ir jaunesniam asmeniui. Nors mažiau tikėtina, kad jaunas žmogus susirgs rimta arba chronine liga, jam dažniau plyšta raiščiai, lūžta kaulai. Galų gale ir tos pačios ligos nesirenka pagal amžių. Visumoje, jaunesni asmenys dažniau susiduria su smulkesnėmis traumomis. Jų pasekmė – laikinas nedarbingumas, reikalingos operacijos, gydymas, reabilitacija. Dažnai jei nėra tam finansiškai pasiruošę. Galite pagalvoti, kad įprasta operacija su vienu arba dviem lovadieniais atsieis bent kelis šimtus eurų. Lūžių atstatymas ir tyrimai gali pareikalauti ir gerokai didesnių sumų…

finansiskai saugi seima

Bet kuriam žmogui tai bus nemaža suma, todėl draudimas padės apsisaugoti nuo galimos nelaimės. Sveikata bei asmeninė ir šeimos gerovė yra tos sritys, kur geriausia yra nerizikuoti. Priimkite atsakingus sprendimus ir galėsite jaustis ramesni kiekvieną rytą ir vakarą. Finansiškai nuo to jūs nenukenčiate, o kai kurie šių paslaugų privalumai dar ir suteikia didžiulę naudą.

Jums geriausią pasiūlymą visada gali padėti rasti draudimo specialistas.

Parengė – draudimosprendimai.lt